„Książka nas łączy” - Opatowska „Jedynka” rozpoczęła Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

W opatowskiej „Jedynce” zainaugurowano obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Mają już one wieloletnią tradycję szkolnych zabaw, imprez i projektów czytelniczych. Tegoroczne hasło „Książka nas łączy” zainspirowało Dyrekcję i Nauczycieli do pomysłów i działań, poprzez które szukamy miejsca dla książki i czytania w naszym zabieganym życiu i obrazkowym świecie i próbujemy zaszczepiać w ciekawy sposób zamiłowanie do wspólnych spotkań z dobrą lekturą naszym uczniom już od najmłodszych lat nauki w szkole. Okazją do tego był Pierwszy Poranek z Książką dla uczniów klas 1-3 zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną.

Nieprzypadkowo w Światowym Dniu Zwierząt wybraliśmy z wychowawcami klas 1-3 do wspólnego czytania książkę W. Cichego „Cukierku, Ty łobuzie” o przygodach niesfornego kotka o tym imieniu. Dzieciom bardzo spodobała się ta lektura a dalszy ciąg przygód kotka Cukierka dzieci będą poznawać w czasie czytanek klasowych. Nasi uczniowie mogą także zwiedzić szkolną wystawę okolicznościową pt. „Koty są dobre na wszystko”, którą pod opieką nauczyciela-bibliotekarza przygotowali starsi uczniowie kl.2 a gimnazjum. W tym samym dniu wychowawcy klas otrzymali także okolicznościowe karty z wierszami o kotach ze szczegółowym programem obchodów Miesiąca Bibliotek w naszej szkole, które będą trwały przez cały październik. W zabawach i projektach czytelniczych wezmą udział wszystkie klasy. Punktem kulminacyjnym obchodów będzie projekt II Turnieju Czytelniczego pod hasłem „Nasza szkoła-nasza klasa”. Poranki z książka dla najmłodszych będą odbywać się co miesiąc w I półroczu b.r. W II półroczu planujemy Podwieczorki Filmowe z filmowymi adaptacjami książkowych hitów dla starszych uczniów kl. 4-6.

Izabela Bajak

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO