Schowek01I N F O R M A C J A

dotycząca ELEKTRONICZNEJ KARTY DUŻEJ RODZINY

Informujemy, że od dnia 01.01.2018r. istnieje możliwość ubiegania się o wydanie KARTY DUŻEJ RODZINY dla członków rodzin w formie elektronicznej. Dotyczy to zarówno osób, które już są posiadaczami kart tradycyjnych, a także osób, które po raz pierwszy będą ubiegać się o przyznanie karty. Dla dotychczasowych posiadaczy kart tradycyjnych wydanie karty elektronicznej jest bezpłatne pod warunkiem złożenia stosownego wniosku osobiście, lub za pomocą systemu teleinformatycznego, w terminie do 31.12.2019r. Po tym okresie będzie obowiązywać opłata w wysokości 9,21 zł. od osoby.

Posiadanie karty elektronicznej ma wiele zalet – przede wszystkim karty udostępniane są nowym posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu pozytywnego rozpatrzenia wniosku i wysłania zamówienia na Karty. Ponadto aplikacja umożliwiająca korzystanie z Karty w formie elektronicznej (mKDR) umożliwia łatwe i szybkie znalezienie najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny dzięki usłudze geolokalizacji. Aplikacja mKDR jest cały czas udoskonalana, w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie w niej nowej funkcjonalności – powiadomień dla posiadaczy Kart, dzięki którym dowiedzą się o nowych Partnerach Karty, czy ciekawych ofertach.

Wszelkie informacje na temat Karty Dużej Rodziny udzielanie są przez realizatora zadania - Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatowie, w siedzibie Ośrodka, lub pod nr telefonu 15 8681302.

Zachęcamy również do przeglądania strony: Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO