Mali maratończycy z przedszkola

             W dniu 11.05.2018r. dzieci z Przedszkola Publicznego w Opatowie wzięły udział w imprezie biegowej , która zorganizowana została w ramach czwartej edycji Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”.

Celem głównym realizowanego projektu było popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

Maraton przedszkolaków został przeprowadzony na Stadionie Miejskim w Opatowie i wzięły w nim udział dzieci z wszystkich grup wiekowych. Sportowe zmagania rozpoczęły się od rozgrzewki, którą przeprowadziły wychowawczynie.

 Do maratonu dołączyli również chętni rodzice. Przybyli na stadion, aby dopingować swoje pociechy i wspólnie z nimi dobiec do mety maratonu. Dzięki dużemu zaangażowaniu i wytrwałości wszystkich uczestników, pokonaliśmy wspólnie dystans 20 kilometrów. Trud i wysiłek wszystkich maratończyków został nagrodzony pamiątkowymi medalami, dodatkowo każda grupa przedszkolna otrzymała dyplom potwierdzający przynależność do Grona Małych Maratończyków.

Po intensywnym wysiłku przedszkolaki odpoczywały w cieniu drzew popijając wodę mineralną.

Przedszkole za zorganizowanie i przeprowadzenie imprezy biegowej w ramach IV Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków 2018 otrzymało certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO