W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia...

    Grudzień to czas wypełniony radością w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia.
Każdemu z nas kojarzy się z czymś innym – z zapachem pomarańczy i cynamonu, kolorowymi bombkami i światełkami na choince, smakiem makowca... To kolory, smaki, zapachy, które zbieramy i pamiętamy przez całe życie. To także czas, kiedy jesteśmy zabiegani, zajęci świątecznymi porządkami i zakupami.

Czytaj więcej...

 

    ,,Ferie z przygodą 2016”  

       Zajęcia prowadzone w czasie ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kobylanach stały się wspaniałą propozycją dla uczniów chcących aktywnie i twórczo wypoczywać w dni wolne od nauki.

Do wspólnej zabawy pod hasłem: ,,Ferie z przygodą 2016” zaproszone zostały wszystkie dzieci z klas od 0 do VI. Ostatecznie przychodziło do szkoły ok. 20 uczniów każdego dnia.

Czytaj więcej...

Budżet na 2016 rok uchwalony.

Rada Miejska podjęła uchwałę o budżecie na 2016 rok. Po stronie dochodów widnieje 30,684 mln zł, po stronie wydatków – 29,589 mln zł.

         Dochody bieżące wynoszą 29,254 mln zł, dochody majątkowe – 1,429 mln zł. Z kolei po stronie wydatków bieżących widnieje 28,282 mln zł, po stronie wydatków majątkowych – 1,306 mln zł. Nadwyżka budżetu w wysokości 1,094 mln zł zostanie przeznaczona na spłatę kredytów – 200 tys. zł, spłatę pożyczek – 94 tys. zł i wykup papierów wartościowych – 800 tys. zł. Rezerwa ogólna w budżecie wynosi 130 tys. zł, celowa – 74,2 tys. zł z przeznaczeniem na zarządzanie kryzysowe – 72,2 tys. zł, na realizację inicjatyw lokalnych – 2 tys. zł.

Czytaj więcej...

3

"Marzenia się spełniają" -Opatowski Teatr Muzyczny zawitał do Krakowa 20.12.2015 r.
Dzięki dofinansowaniu z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Opatowski Ośrodek Kultury zorganizował wyjazd do Krakowa młodym artystom z Opatowskiego Teatru Muzycznego. Wizyta złożona w dawnej stolicy to początek współpracy z Małopolskim Ogrodem Sztuki funkcjonującym przy Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Spotkanie z inż. dźwięku, głównym akustykiem wspomnianych obiektów, panem Andrzejem "Czoperem" Czopem zaowocowało nagraniem piosenek i kolęd w wykonaniu solistek OTM. Znakomity i najwyższej światowej klasy sprzęt zachwycił artystów, podobnie jak sprzęt oświetleniowy i imponujące rozwiązania techniczne wzbogacające wydarzenia artystyczne odbywające się w MOS.

Czytaj więcej...

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO