,,Było Dzieciątko, Maryja, Józef, Trzej Królowie…”

             Dzieci z Przedszkola Publicznego w Opatowie wystąpiły w Jasełkach, do których przygotowywały się pod czujnym okiem wychowawczyń już od początku grudnia. Na widowni Opatowskiego Ośrodka Kultury, w miejscu, gdzie przedszkolaki zaprezentowały swoje przedstawienie, zasiedli rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście. Ta uroczystość jest już tradycją przedszkola, odbywa się cyklicznie dostarczając oglądającym wielu najmilszych, niecodziennych wrażeń.

Dzieci, z wszystkich grup przedszkolnych, zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne. Odegrały sceny z narodzin Jezusa.

Czytaj więcej...

Budżet na rozwój

Rada Miejska jednogłośnie przyjęła budżet na 2017 r. Po stronie dochodów widnieje 38,621 mln zł, po stronie wydatków – 38, 265 mln.     

Gdy przed sześciu laty Andrzej Chaniecki obejmował stanowisko burmistrza, prowizorium budżetowe wynosiło około 24 mln zł. Porównując dochody i wydatki widać, że jest nadwyżka budżetowa. Będzie ona przeznaczona na spłatę kredytu. To będzie trzeci rok, gdy gmina będzie spłacać kredyt i jednocześnie wykonywać bieżące inwestycje nie biorąc na nie kolejnych kredytów.

Czytaj więcej...

W dniu 30.12.2016 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeziu odbyła się uroczystość przekazania zestawu ratownictwa przedlekarskiego OSP R1 ufundowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Zestaw na ręce Komendanta Jednostki OSP Brzezie druha Jacka Śpiewaka przekazał Dyrektor Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału Regionalnego w Kielcach Pan Tadeusz Jakubowski.

Czytaj więcej...

1135

1134

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO