Harmonogram odbioru odpadw

plakat KONCERT WIEDEŃSKI

Wigilia na rynku w Opatowie

Mieszkańcy miasta i powiatu opatowskiego uczestniczyli w wigilii, która odbyła się na rynku w Opatowie. Życzenia świąteczne złożyli wszystkim burmistrz Grzegorz Gajewski  i starosta Tomasz Staniek.
    Opłatki poświęcił ksiądz kanonik Michał Spociński. Z prezentami dla dzieci przyjechali myśliwi skupieni w tarnobrzeskim oddziale Polskiego Związku Łowieckiego. Na scenie występowali uczniowie ze Szkoly Podstawowej nr 2, Opatowski Teatr Muzyczny, Chór imienia św. Marcina. Posiłki i dania wigilijne przygotowali nauczyciele z SP nr 2.
Czytaj więcej...

Uczniowie opatowskiej Jedynki uczcili Rok Ireny Sendlerowej

W dniu 10.12.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. gen. bryg. Stanisława Gano w Opatowie podsumowali Rok Ireny Sendlerowej. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Anna Przygoda, która zaprosiła wszystkich zgromadzonych do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego na tę okazję. Podczas uroczystej akademii przedstawiono kolejne etapy życia i działalności słynnej Damy Orderu Orła Białego, polonistki, działaczki społecznej i charytatywnej. Uczniowie w niezwykle sugestywny sposób upamiętnili czyny bohaterki. Chłopcy i dziewczęta z klas starszych: IV a, VIII b szkoły podstawowej oraz III a gimnazjum recytowali wiersze oraz okolicznościowe teksty poświęcone Irenie Sendlerowej, zaś dziewczynki z klas II a i II b zaprezentowały układ taneczny nawiązujący do motywu przewodniego uroczystości. Akademii towarzyszyła prezentacja multimedialna. Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami, zaś Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do występu: I. Bajak, ojcu S. Feretowi, A. Gibale, E. Jasińskiej, H. Kadeli, B. Sus, M. Szemraj, Z. Wiśniewskiemu.

Czytaj więcej...

            Opłatek z biskupem

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie opłatkowe, na które przybył biskup diecezji sandomierskiej, ksiądz Krzysztof Nitkiewicz. Uczestniczyli w nim samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji współpracujących z miastem i gminą, policji, straży pożarnej, Sądu Rejonowego, Prokuratury Rejonowej, dyrektorzy placówek podległych gminie.

Gospodarz spotkania, burmistrz Grzegorz Gajewski podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia. Przywitał znamienitych gości i nie ukrywał, że Boże Narodzenie to święta szczególne. - W imieniu samorządu miasta i gminy po raz pierwszy z tego miejsca składam na nadchodzące święta życzenia, by były błogosławione, szczęśliwe, spędzane w wyjątkowej atmosferze rodzinnej, w atmosferze zrozumienia, przebaczenia – powiedział Grzegorz Gajewski. - Życzę, by spełniały się wasze marzenia i byście umacniali się w dążeniu do tego, co sobie założyliście. Aby ziściły się plany, które mamy wobec naszego miasta i gminy. Byśmy co roku mogli spotykać się w gminie piękniejszej, bardziej przyjaznej, wymarzonej.

Czytaj więcej...

baner sipws1

75 ROCZNICA POWSTANIA PAŃSTWA POLSKIEGO