Duże pieniądze dla gminy Opatów

Gmina Opatów otrzymała 9,891 mln zł z drugiej transzy programu Polski Ład. Pieniądze będą przeznaczone na kompleksową modernizację obiektów kulturalnych na terenie miasta i pięciu sołectw.

- Kolejny sukces i kolejne obietnice, które składałem mieszkańcom gminy, zostaną zrealizowane – mówi burmistrz Grzegorz Gajewski. - Dzięki środkom pozyskanym z rządowego programu Polski Ład mieszkańcy zarówno samego Opatowa, jak i pięciu kolejnych sołectw uzyskają lepszy dostęp do obiektów kulturalnych.

Rozbudowa i modernizacja Opatowskiego Ośrodka Kultury, jak wyjaśnia burmistrz Grzegorz Gajewski, dostosuje amfiteatr do standardów niezbędnych przy organizacji dużych koncertów. Rozbudowa budynku OOK pozwoli na przywrócenie temu obiektowi możliwości organizowania małych spotkań i wydarzeń artystycznych, a także da miejsce, w którym rodzice będą mogli zaczekać przy kawie i dobrym ciastku na swoje pociechy uczestniczące w zajęciach. Rozwijamy Opatów i nie spoczniemy w tym działaniu.

Burmistrz Grzegorz Gajewski dziękuje posłowi Krzysztofowi Lipcowi za skuteczne wsparcie już kolejnego projektu gminy. Obiecuje, że środki zostaną dobrze wykorzystane.

Dzięki otrzymanym pieniądzom do budynku OOK dobudowane zostanie nowe pomieszczenie, które zastąpi legendarny "Gwarek", zmodernizowana będzie sala widowiskowa oraz amfiteatr. Wybudowana zostanie świetlica wiejska w Brzeziu, kompleksowo wyremontowane zostaną świetlice, remizy w Karwowie, Podolu i Kornacicach, zagospodarowany plac zabaw dla dzieci i teren przy świetlicy w Strzyżowicach.

Fot.– Burmistrz Grzegorz Gajewski podczas konferencji samorządowców z powiatu opatowskiego z udziałem posła Krzysztofa Lipca

Polski ad1